Sevgili Öğrenciler, 

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (MBG) olarak, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerimizin kabulüne başlayacağımızı mutlulukla paylaşmak isterim. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü olarak, en büyük hedefimiz, öğrencilerimizi yeni bir eğitim anlayışı ile ulusal ve uluslararası arenada zirveye taşımaktır.

Bu hedefimize ulaşmak için, farklı ülkelerden üstün başarılara imza atmış, genç ve dinamik öğretim üyesi kadromuz, güçlü laboratuvar altyapımız ve öğrencilerimiz için hazırlanmış 24 saat yaşayan kampüsümüz ile bizler hazırız. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'müzde temel bilim derslerinin yanısıra, öğrencilerimizin lider ve girişimci karakterlerini ortaya çıkarak sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine katkı sağlayacak ders ve aktiviteler de tasarladık. 

Üniversite adayı sizlerin, hayatınızın en önemli kararlarından biri olan üniversite ve bölüm tercihinizi yapmadan önce, hayata dair beklentilerinizi belirleyip, bu beklentilerinizi en iyi düzeyde karşılayabilecek tercihi yapacağınıza inanıyoruz. Bu kapsamda, AGÜ, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, ideal bir üniversite beklentilerini fazlası ile karşılayacak ve sizi hayallerinize ulaştıracak en doğru adreslerden biri olacatır.

Geleceğin bilim liferleri arasına girmek isteyen öğrencilerimizi, dünya standartlarında ve ötesinde bir eğitim ve araştırma anlayışı ile kurduğumuz bölümümüze heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Gelin, geleceği birlikte şekillendirelim.

Sevgilerimle,


Prof.Dr.Yusuf Baran
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili
Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı